Электр тогы. Ток күші — Физика — Bilim
Электр тогы. Ток күші
Ақтау қаласы
Маңғыстау политехникалық колледжінің
Физика пәнінің оқытушысы: Курашева Гульзира Ергалиевна
Cабақтың тақырыбы: Электр тогы. Ток күші.
Электр энергиясы көзінің электр қозғаушы күші.
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы.
Сабақтың мақсаты: Электр тогы туралы толық мағлұмат беру. Электр тогы бар болуы үшін қажетті шарттарды сызбанұсқа арқылы түсіндіру. Ом заңын тұжырымдау.
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, электрондық оқулық, есептер жинағы.
Сабақтың жүрісі:
— Ұйымдастыру
— Үй тапсырмасын тексеру
— Үй тапсырмасын қорыту
— Жаңа сабақ түсіндіру.
Оқушыларды түгендеу. Үй тапсырмасын сұрау.
1) Элементар заряд деген не?
3) Бүкіләлемдік тартылыс заңы мен Кулон заңының ұқсастығы мен айырмашылығы неде?
4) Кулон заңындағы к коэффициенті неге тең?
5) Электростатикалық өрістің негігі қасиеттерін атаңдар.
6) Металл өткізгіш ішіндегі еркін зарядтар қайдан келген?
7) Потенциалға анықтама беріңдер.
8) Потенциал айырмасы электр өрісі кернеулігімен қалай байланысқан?
9) Электр сыйымдылығы дегеніміз не?
10) Конденсатор дегеніміз не және оның түрлері қандай?
Зарядталған бөлшектердің реттелген қозғалысы электр тогыдеп аталады.
Электр тоғының белгілі бір бағыты болады. Тоқтың бағытына оң зарядталған бөлшектердің қозғалыс бағыты алынады.
Затта тұрақты электр тогы пайда болуы және жүріп тұруы үшін, біріншіден, еркін зарядталған бөлшектер бар болуы қажетті.
Зарядталған бөлшектердің реттелген қозғалысын тудыру үшін және оны әрі қарай демеп тұру үшін, екіншіден, оларға белгілі бір бағытта әсер ететін күш қажетті.
Зарядталған бөлшектерге электр өрісі F = qE күшпен әсер ететіні белгілі. Әдетте, зарядталған бөлшектердің реттелген қозғалысын тудырушы және оны демеп тұруға себепші болатын да өткізгіштің ішіндегі сол электр өрісі.
Егер өткізгіштің ішінде электр өрісі болса, онда формулаға сәйкес өткізгіш ұштарының арасында потенциалдар айырмасы болады.
Бұл шарттардың орындалуы үшін электр тізбегі құрылады. Электр тізбегінің негізгі бөлігіне ток көзі, жалғағыш сымдар, тізбекті қосып ажырататын элементтер, ток тұтынушылар жатады. Тізбек элементінің бойымен өткен токтың жылулық, химиялық және магниттік әрекеті болады.
Тоқтың әрекетін бағалау үшін ток күші деп аталатын физикалық шама енгізілген. I ток күші деп өткізгіштің көлденең қимасы арқылы бірлік уақыт ішінде қандай ∆q заряд өтетінін көрсететін физикалық шаманы айтады, яғни:
Ток күші ампермен өлшенеді [ I ] = A.
Егер ток күші мен оның бағыты уақыт бойынша өзгеріссіз қалса, онда электр тогы тұрақты электр тогы деп аталады. Тұрақты ток үшін
j Tок тығыздығы – электр тогын сипаттау үшін өткізгіштің бірлік қимасынан қандай ток өтетінін көрсететін шама.
Ток тығыздығының өлшем бірлігі .
Электр кернеуі – бірлік электр зарядының орын ауыстыру бойымен электр өрісінің атқаратын жұмысымен анықталатын физикалық шама:
Тұйық контурдағы электр қозғаушы күш контурдың бойымен зарядтың орын ауыстыруындағы бөгде күштердің жұмысының сол зарядқа қатынасын көрсетеді:
Электр қозғаушы күшті вольтпен өрнектейді.
Өткізгіш кедергісі (Оммен өлшенеді)
Тізбектің бөлігі үшін Ом заңы бойынша ток күші түсірілген U кернеуге тура пропорционал да, өткізгіштің R кедергісіне кері пропорционал.
Бұл қатынас толық тізбек үшін Ом заңының математикалық өрнегі.
Бұл құбылыс қысқа тұйықталу деп аталады. Қысқа тұйықталу кезінде тізбектегі ток күші ең үлкен мәнге ие болады.
Жаңа сабақты бекіту:
18-жаттығу (2)
ЭҚК-і 24В болатын ток көзінің қысқыштарына вольтметрді жалғағанда, ол 18 В кернеуді көрсетеді. Егер сыртқы тізбектің кедергісі 9 Ом болса, тізбектегі токтың шамасын және энергия көзінің кедергісін табыңдар.
Ток күші, кернеу, кедергі және электр тізбектері тақырыбы бойынша қайталау
Үлкеншыған орта мектебі
Физика пәнінің мұғалімі Белалов Петр
Сабақтың тақырыбы:
Ток күші, кернеу, кедергі және электр тізбектері тақырыбы бойынша қайталау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Электр тогын сипаттайтын шамалар мен оларды өлшейтін құралдарды сауатты қосуды, практикалық жұмыстар мен есептерді шығаруда алған білімдерін күнделікті қажеттілікке қолдана білуге үйрету;
Дамытушылық: Оқушыларды өз бетімен ізденуге, білімін практикалық тұрғыдан дамытуға баулу, дәстүрлі емес әдістер арқылы талабын ұштап, алған білімдерін кеңейтіп, мамандық таңдауына көмектесу;
Тәрбиелік: Саналы ойлайтын, қоғамдық көзкарасы қалыптасқан, теориялық білімін практикамен еркін ұштастыра отырып, ұйымшылдықпен жұмыс істей алатын азамат тәрбиелеу. Қауіпсіздік ережелерін сақтауды назарға ұстау
Сабақтың типі: қайталау сабағы
Сабақтың түрі: жарыс сабағы
Өткізу формасы: топтық, теориялық және практикалық
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, проблеманы іздеу, тест, жарыс.
Пайдаланылған технология: Б.Блум таксономиясы арқылы оқу мақсатының білу, түсіну, қолдау, талдау, топтау, бағалау категориясына жіктелу сатысы бойынша жұмыс жүргізу. М.М.Жанпейісованың ынтымақтастық технологиясы
Көрнекіліктер:
Қанатты сөздер:
Біздің ұран: “Инженер болу арманың, электрик болу міндетің”
“ Білімді мыңды жығар, білекті бірді жығар”
Сабақтың жоспары:
1. Физикалық тест
2. Электриктер конкусы
3. Қызықты сұрақтар
4. “Кім жүйрік” сайысы
5. Дәлдеп көзде
6. Сөзжұмбақ шешу
7. Сабақты қорытындылау
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді және олардың топ басшылары сайланады.
І-топ “Кернеу”
ІІ-топ “Ток күші”
ІІІ-топ “Кедергі”
Топтың танысуы:
І-топ “Кернеу”
Елімнің жетістігі сенің арқаң,
Бай қылдың еңбегіңмен елді дархан.
Жан-жағына шамыңды жарқыратқан,
Кернеудің арқасы деп масаттанам.
ІІ-топ “Ток күші”
Ток күші сенің арқаң өмір сүргеніміз,
Қымбат қылып бағаңды көтерсе де,
Ақшасын ауырсынбай төлейміз біз.
ІІІ-топ “Кедергі”
Электр тогын сипаттайтын, сақтайтын,
Токты тежеп, құралдарды баптайтын.
Ом заңында орны бөлек бір шама,
Кедергіні таныстырам баршаға.
Физикалық тест “Кернеу командасының сұрақтары”
- “ Электр тогы ұғымын” физикаға енгізген ғалым?
А) Ампер; В) Вольта; С) Кулон.
2. Тізбек бөлігіндегі кернеуді қандай құралмен өлшейді және ол тізбекке қалай жалғанады?
А) Ампермент, тізбектей;
В)Вольтметр, тізбектей;
С) Вольметр параллель.
3. Өткізгіштерді қалай жалғағанда тізбектегі кернеу тұрақты болады?
А) Тізбектей; В) Аралас; С) Параллель
4. Кедергісі 30 Ом электр қайнатқыштан 5А ток күші өтетін болса, ол қандай кернеуге есептелген?
А) 15В; В) 150В; С) 6В
5. Тұрмыстық қажеттер үшін қандай кернеулер пайдаланылады?
А) 220В; В) 120В; С) 360В
“ Ток күші” командасының сұрақтары
- Үтік токтың қандай әсерне негізделіп жасалған?
А) Магниттік; В) Механикалық; С) Жылулық.
2. Өткізгіштегі ток күшін қандай құралмен өлшейді және ол тізбекке қалай жалғанады?
А) Ампермент, тізбектей;
В) Ампермент, параллель;
С) Вольметр тізбектей.
3. 6 кА болатын ток күшін ампермен өрнекте
А) 0,6А; В) 600А; С) 6000А
4. Шамнан 5 секунд ішінде 45 кл заряд өткенде ток күші неге тең?
А) 225А; В) 9А; С) 15А
5. Металл өткізгіштердің температурасын арттырғанда ток күші қалай өзгереді?
А) Кемиді; В) Артады; С) Өзгермейді
“ Кедергі” командасының сұрақтары
- Металдардағы электр тогын қандай тасымалдаушылар тудырады?
А) Оң иондар; В) Протондар; С) Электрондар.
2. Ом заңы бойынша кедергі қалай өрнектеледі?
А) R – U / I; В) R – U I; С) R – I / U.
3. Кедергілері 3 ом және 2 ом резисторлар тізбектей жалғанғанда жалпы кедергі неге тең болады?
А) 6 Ом; В) 5 Ом; С) 1,5 Ом
4. Егер изоляциясы жоқ өткізгіштерді ортасынан бүктеп ширатып қойса, оның кедергісі қалай өзгереді?
А) Ом / м; В) Ом м; С) Ом
5. Өткізгіштің меншікті кедергісінің өлшем бірлігі:
А) Ом / м; В) Ом м; С) Ом
“ Кернеу” тобына тапсырма
Өткізгіштерді параллель жалғау
Құрал-жабдықтар: ток көзі, кілт, екі өткізгіш шам
“ Ток күші” тобына тапсырма
Тізбектеп жалғау
Құрал-жабдықтар: ток көзі, кілт, екі өткізгіш шам
“ Кедергі” тобына тасырма
Өткізгіштерді аралас жалғау
Құрал-жабдықтар: ток көзі, кілт, үш өткізгіш шам
Қызықты сұрақтар
1. Елеуішпен су әкелуге бола ма?
2. Егере шелектердің ішіндегі суді ішіп қойсаң не қалады?
3. Қандай ыдысқа су құйылмайды?
4. Орынннан қозғалмай не өтіп бара жатыр?
“ Кім жүйрік?” сайысы
S
A
I
Үй
Мектеп
t
p
R
I
P
Q
U
q
2
3
Вт
Жер
Ай
Кг/м
М
С
Дж
Ом*м
Ом
В
А
Кл
м
м
м
Дәлдеп көзде
1. 7.
2. 8.
3. 9.
4. 10.
5. 11.
6. 12.
А
V
Сөзжұмбақ
В
1
О
2
Л
3
Ь
4
Т
5
- Қуаттың өлшем бірлігі?
- Ток күшінің кернеу мен кедергіге тәуелді заңын ашқан ғалым?
- Грек тіліндегі “янтарь” сөзінің мағынасы?
- Кернеуді өлшейтін құрал?
5. Уақыт бірлігінде жасалған жұмыс?
7. Сабақты қорытындылау, бағалау
8. Үйге тапсырма беру
Тұрақты ток тарауын қайталау
Презентация Ток куши мен кернеуди олшеу 8-сынып
Автор публикации: Жарылгасова А.С.
Дата публикации: 19.04.2016
Краткое описание:
1
Шаттық шеңберін құру (Психологиялық ахуал)2
1.Мұғалімге бағыну. 2.Бір-бірін тыңдау, сыйлау. 3.Сұрақтарға ауызбіршілікпен жауап беру. 4.Бір-бірін бағалау. 5.Мадақтау.Благодаря этой рекламе сайт может продолжать свое существование, спасибо за просмотр.3
Үй тапсырмасын сұрау. (Ой қозғау) «Қанталапай» ойыны4
«Қанталапай» ойынының сұрақтары. 1.Электр тогы дегеніміз не? 2.Электр тогын ұзақ сақтау үшін не керек? 3.Тоқтың жылулық әрекеті қалай орындалады? 4.Токтың химиялық әрекеті? 5. Тоқтын магниттік әрекеті? 6.Тоқтың физиологиялық әрекеті? 7.Электр тогы туралы түсінік енгізген ғалым? 8.Электр қозғауыш күші дегеніміз не? 9. Электр қозғаушы күшінің формуласы? 10.Электр қозғаушы күштің өлшем бірлігі?5
Практикалық жұмыс. Ток күші мен кернеуді өлшеу.6
Ампер Андре Мари (1775 ж. Лион қаласы) — атақты француз ғалымы. Оның әкесi Жан Жак Ампер өте бiлiмдi адам болған. Ешқашан мектепке бармағанына қарамастан, әкесiнiң жинаған кiтапханасын түгел оқып тауысып, үйде терең бiлiм алған. Лион академиясында математикадан алғаш рет 13 жасында баяндама жасаған. 18 жасында грек, латын, итальян тiлдерiн меңгерген, физика, жоғары математика, ботаника және әдебиет салаларында терең бiлiмдi болған. Ұлы француз ғалымы. 1814 ж. өз бетiнше Авогадро заңын ашқан. Электромагнетизм саласында бiрнеше жаңалық ашқан. “Математикалық теория ойыны атты iрi еңбегiн жазып, жарыққа шығарды. Өткiзгiштегi ток күшi мен магниттiк индукцияны байланыстыратын Ампер заңының формуласы жазған.7
ВОЛЬТА Алессандро 1745 жылы 18 ақпанда . Италия қаласында өмірге келген. Алғашқы тарихта ең бірінші тоқ көзін ойлап тапқан ғалым.8
ІІ топ. Амперметр тобы Жұмыстың мақсаты: Кернеуді тізбектің әртүрлі бөлігінде бірдей екенін анықтау.Қажетті құрал жабдықтар: қыздыру шамы, ток көзі, вольтметр, кілт. Практикалық жұмыс. І топ. Волтьметр тобы Жұмыстың мақсаты: Тізбектің әртүрлі бөлігінде ток күшінің бірдей екенін анықтау.Қажетті құрал жабдықтар: қыздыру шамы, ток көзі, амперметр, кілт.9
Есеп шығару І топ. Волтьметр тобы 1-есеп. Егер 10 Кл заряд орын ауыстырғанда 2200 Дж жұмыс жасалса, онда реостаттың кернеуі неге тең? 2-есеп. Электр тізбегінің бір нүктесінен екіншісіне 16 минут ішінде 240 Кл заряд тасымалданып, 1200 Дж жұмыс жасалған. Тізбектің осы нүктесінің арасындағы ток күші мен кернеуді табыңдар? ІІ топ. Амперметр тобы 1-есеп. 10 минут ішінде шамасы 18 Кл заряд өткен амперметрдің көрсетуі неге тең? 2-есеп. 25 Кл заряд өткенде 25 кА электрлік заряд қанша уақытқа созылады?10
І топ. Волтьметр тобы 1.Ток күші дегеніміз не? 2.Ток күшінің формуласы мен өлшем бірлігі? 3.Амперметрдің шартты белгісі? 4.Электр зарядының формуласы? 5.Кедергінің шартты белгісі? 6.Әлсіз және күшті токтарды өлшеу ток күшінің үлестік және еселік бірліктері? Білім басқа бітеді, Қына тасқа бітеді, Жаңа сабақты бекіту ІІтоп. Амперметр тобы 1.Кернеу дегеніміз не? 2.Кернеудіңформуласы мен өлшем бірлігі? 3.Кернеудің шартты белгісі? 4.Электр тізбегі неше бөлікке бөлінеді? 5.Шамның шартты белгісі? 6.Электр кернеуі дегеніміз не?11
12
Үйге тапсырма «Мен болашақта электрик, инженер, физик болам» тақырыбында реферат жазып келу.13
Ток күшінің формуласы | Сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы.КедергіСабақтың мақсаты:
Білімділігі: Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы. Электр кедергісі ұғымын қалыптастыру. Өз жетістіктерін сезініп, сын көзбен қарауға үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың танымдық қасиеттерін шығармашылық қабілетін күнделікті өмірмен байланыстыра отырып, пайдалана білуге баулу. Оқушылардың ой-өрісін кеңейтіп, ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелігі: Оқушыларды ұқыптылыққа , ұйымшылдыққа ,тазалыққа тәрбиелеу.Жұмбақ шешуді сабақтың кейбір тұстарында пайдаланып, оқушыларды пайымдауға, ойлануға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ — жауап, түсіндірмелі
Көрнекілігі: Үлестірмелі материалдар, слайдтық-презентация, электр тізбегі
Пән аралық байланыс: Қазақ әдебиеті,информатика, математика
Сабақтың барысы.
I Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылардың сабаққа қатысын , дайындығын, оқу құралдарын тексеру. Сыныпты екі топқа бөлу. 1-топ > , 2- топ >
Бүгінгі сабақта > саяхат жасаймыз
II .Үй тапсырмасын тексеру. Бүгінгі сабақта апельсин мен лимонның алыс тумасы қалай аталатынын білуіміз керек. Ол үшін сөзтізбек шешеміз.Ортадағы торкөзде ол жемістің аты шығады.
1.
2. Аттас зарядталған денелер қалай әсерлеседі?(тебіледі)
3. Янтарь сөзі қандай мағына береді? (электрон)
4. > ұғымын енгізген ғалым (Фарадей)
5. Электр тогының бақа еттеріне әсерін зерттеген итальян ғалымы (Гальвани)
6. > түсінігін енгізген ғалым (Ампер)
7. Электрон зарядының мәнін анықтаған американ ғалымы (Милликен)
8. Атомның ортасында не бар?(ядро)
9. Денелердің электрленуін анықтайтын құрал(электроскоп)
Сонда торкөзде > сөзі шығады.
> бөлімі
Екі топқа сұрақтар қойылады.
1-топқа. Сұрақтарға дұрыс жауап берсек конвертте бергамоттың Отаны шығады
1.Ток күші дегеніміз не?
2. Ток күшінің формуласы
3. Ток күшінің өлшем бірлігі қандай?
4. Ток күшін немен өлшейміз?
5.Амперметр тізбекке қалай қосылады?
6.Амперметрдің шартты белгісі қандай?
7. Электр тізбегі деген не?
8.Тізбектің неше түрі бар?
Жауап: Бергамоттың Отаны болып Оңтүстік — Шығыс Азия саналады.
2-топқа.Сұрақтарға толық жауап берсеңдер конвертте бұл цитрус тұқымды өсімдіктің неліктен бергамот аталуы шығады.
1.
2. Ток жұмысы деген не?
3. Кернеу дегеніміз не?
4. Кернеудің формуласы
5. Кернеудің өлшем бірлігі қандай?
6. Кернеуді немен өлшейміз
7. Вольтметр тізбекке қалай қосылады?
8. Вольтметрдің сызбадағы шартты белгісі
Жауап: Бергамот аталуы оны ең алғаш май ретінде өндіріп сатқан Италияның Бергамо қаласының атауына байланысты.
2. 1-топ.Шартты белгілерін сызыңдар.(гальвани элементі, шам, амперметр, вольтметр,кілт, резистор, аккумулятор, сымдардың түйісуі)
2-топ. Тізбек құрастырыңдар ( шам, ток көзі, амперметр, кілт,вольтметр. Вольтметрмен шамдағы кернеуді өлшеңдер)
Бергамоттың қолданылуы :Бергамот майы(Эфир майы) жемістің қабығы, жапырағы , гүлінен алынады. Бергамот майы сұйықтық. Өзіне тән иісі, ащы дәмі бар. Парфюмерияда ,кулинарияда, медицинада ароматерапияда депрессия ауруына,ас қорытуды жақсартуға қолданылады. Оның қабығынан жасалған варенье Грецияда кең қолданылады.
3. Есеп шығару . Екі топқа есеп беріледі.
1. Ток көзі ішінде 10 Кл зарядты оның бір полюсінен екінші полюсіне тасымалдау үшін бөгде күштер 30 Дж жұмыс атқарады.Ток көзінің ЭҚК-і неге тең?
2.Қыздыру шамы арқылы 0,5 А ток өтеді. Шамның көлденең қимасы арқылы 4 секундта еркін зарядтардың қандай мөлшері өткен?
4.Сергіту сәті .Жұмбақ шешу
1.Ток бар жерде біреу бар, өлшемі вольт,киловольт,
Ұмытып кетпе тағы бар, гектоват және мегават (Кернеу)
2.Бойындағы зарядты ұзақ уақыт сақтайды,
Реленің күшімен бүлдірместен баптайды. (Аккумулятор)
3. Пайдаланады мен жұрт отын және жарыққа,
Қызмет етемін әрқашан ,түсіне білген халыққа. (Электр тогы)
4.Жіпке ілдім мен өзім,
Кіп — кішкентай ,күн көзін. (шам)
5.Мұз жарғыш жүзіп келеді,
Бауыры қызып келеді.
Абайла ойып түсер,
Ондайлар бұзық келеді (Үтік)
6. Жоғалмайды ешқашан, түрлендірсең егерде,
Басқа күйге ауысса, жұмыс істейді әрқашан (Энергия)
III Жаңа материалды түсіндіру.
—
1827ж Неміс физигі Г.Ом
Георг Симон Ом — неміс физигі.Ол 1787 жылы 16 наурызда Эрланген қаласында туған. Көп жылдар ұстаздық еңбек еткен. Оның еңбектерінің негізгі бағыты электр,оптика, акустика салаларына арналған. Ол бірнеше эксперименттер жүргізіп ,1827жылы электр тізбегінің негізі заңын ашты.Кедергінің бірлігі 1881
жылдан бері Ом есімімен аталып келеді.Георг Ом 1854жылы 7 шілдеде қайтыс болды.
Пропорционалдық k коэффициенті өткізгіш материалының тегіне және оның өлшеміне тәуелді екендігін, бірқатар тәжірибелер нәтижесінде осы тәуелділікті
ашып, k коэффициентінің орнына оған кері R = 1/ k шамасын алып, оны өткізгіш кедергісі деп атады.
Г.Омның құрметіне кедергі оммен (Ом ) өлшенеді.
1 Ом — ұштарының арасындағы кернеу 1 В болғанда, бойына 1 А ток өтетін өткізгіштің кедергісі.
I= k U= U/R
Бұл тізбек бөлігі үшін Ом заңының математикалық өрнегі.
— Тізбек бөлігі арқылы өтетін ток күші тізбек ұштарындағы кернеуге тура пропорционал және оның кедергісіне кері пропорционал.
Өткізгіштегі ток күшінің кернеуге тәуелділігі вольтамперлік сипаттама деп аталады.
Кедергіні өзгертуге болады.Ол үшін реостат деген құрал қолданылады.
4.Сабақты бекіту
Есеп шығару.№18-жаттығу
1.Өткізгіштен 0,4 А ток өткенде, өткізгіштің ұштарындағы потенциалдар айырымы 8 В болды.Өткізгіштің кедергісі неге тең?
Шешуі: I=U/R
R= U/I
R= 8B /0.4A=20 Oм
Бер: I=0.4A
U=8B
R=?
2. График бойынша өткізгіштің кедергісін анықтаңдар. Қандай кернеуде өткізгіштің бойынан 3А ток өтеді?
бер: U=8B
I=3A
R=?
U=?
Бергамот шайы туралы мағлұмат беріледі. Атақты бергамот шайы хош иісті Эрл Грей шайы қатарына жатады. Ол бергамот майын қосу арқылы алынады. Бергамот шайы
адамды тыныштандыратын және антисептикалық қасиеттерге ие .Ол организмді түрлі вирустар мен микробтардан қорғайды.Сондай-ақ мидың қызметін жақсартады, есте сақтау қабілетін жақсартады
.
5.Сабақты қорытындылау
Сұрақтар :
1.Ток күші қандай шамаларға тәуелді? (кернеу, кедергі)
2. Ток күшінің кернеу мен кедергіге тәуелділік заңын кім ашты? Қашан?
3.Кедергіні өзгерту үшін қолданылатын құрал қалай аталады? (реостат)
4.Реостаттың шартты белгісі қандай?
6. Үйге тапсырма: §38,18-жаттығу (4,5)
Тоқ күші, кернеу, кедергі » Мир учителя
Қызылорда облысы, Қазалы ауданы, Майдакөл ауылы
№98 орта мектептің физика пәні мүғалімі
Аманбол Тілеуберген.
Физика 8-сынып
Тоқ күші, кернеу кедергі тақырыптары бойынша оқушылардың білім дәрежесін тексеру, бағалау мақсатында өткізілетін жарыс сабағының жоспары.
Сабақтың тақырыбы: Тоқ күші, кернеу, кедергі тақырыптары бойынша қайталау.
Сабақтың мақсаты: Өткізгіштегі тоқ күші, кернеу кедергілерді табу жаттығуларын тексеру.Ом заңын пайдалана білулерін бақылау, қарапайым электр тізбектерін құрастыра білу дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: ой—өрісін, белсенділігін, танымдық қызығушылығын дамыту.Оқушыларға сұрақтар қоя отырып, ғылыми тұжырымдар жасап, алған білімін пайдалануға, ой қорытуға үйрету
Тәрбиелік: тапсырмаларды орындату арқылы өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру, ғылымға деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: қайталау, пысықтау сабағы.
Сабақтың әдісі:түсіндірмелі әдіс, топтық жұмыстар, сұрақ-жауап әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, сызбалар, үлестірме қағаздар.
Пән аралық байланыс:әдебиет, маематика, геометрия.
Сабақтың өтілу барысы: І.Ұйымдастыру
Сынып оқушыларын екі топқа бөлу.
ІІ.Негізгі бөлім
Өткізгіштің көлденең қимасы арқылы 1с ішінде өтетін электр заряды тізбектегі тоқ күшін анықтайды. Ток күшінің бірлігі француз ғалымы Ампердің құрметіне ампер (А) деп аталған. Ток тың амперден басқа, оның үлестік және еселік бірліктері де қолданылады:миллиампер (м.А) микроампер (мкА) ал техникада килоампер (кА) қолданылады.
1мА=0,001А; 1мкА=0,000001 А; 1кА=1000А.
Тізбектегі ток күшін амперметр деп аталатын прибормен өлшейді. Ток күшін өлшегенде амперметрді тізбекке сол ток күші өлшенетін прибормен қосады. Ток көзінен және бірінің ұшы екіншісінің басымен жалғастырылған бірқатар өткізгіштерден құралған тізбектің барлық бөліктерінде ток күші бірдей болады. Ток күші-электр тізбегінің аса маңызды сипаттамасы.
Токтың қуаты электр кернеуі немесе тек кернеу деп аталатын физикалық шамаға байланысты болады. Токтың қуаты мен күшін біле отырып, тізбек бөлігінің ұштарындағы кернеуді анықтауға болады, ол үшін қуатты ток күшіне бөлуге болады. Кернеу бірлігі вольт деп аталады.(В деп белгіленеді).
Кернеу қуаттың ток күшіне қатынасына тең болғандықтан, 1 вольт 1 амперге бөлінген бір ватқа тең. Мұны қысқаша былай жазамыз:
1 вольт= немесе 1В= 1B=1
Практика жүзінде вольттан басқа оның үлестік және еселік бірліктері қолданылады:
милливольт (мВ), киловольт (кВ).
1мВ=0,001В, 1кВ=1000 вольт.
Кедергі бірлігіне 1 Ом қабылданған, бұл-ұштарындағы кернеу 1 вольт болғанда бойындағы ток күші 1 амперге тең болатын өткізгіш кедергісі. Бұны қысқаша былай жазамыз:1 Ом= ,
немесе 1 Ом= немесе 1 Ом=
Кедергінің омнан басқа, оның үлестері және еселіктері болып табылатын бірліктер қолданылады:
миллиом (мОм), килоом (кОм), мегаом (МОм).
1 мОм=0,001 Ом; 1 кОм=1000 Ом 1 МОм=1000000 Ом.
Өткізгіштегі ток күші өткізгіш кедергісіне кері пропорционал болады.
Ток күшінің тізбек бөлігінің ұштарындағы кернеуге және сол бөліктің кедергісіне тәуелділігі Ом заңы деп аталады. Тізбек бөлігіндегі ток күші осы бөліктің ұштарындағы кернеуге тура пропорционал да, оның кедергісіне кері пропорционал болады:
ток күші = I= Ом заңы
ІІІ. Екі топтың оқушылары бір-біріне өлеңмен сәлем жолдайды.
І топ ІІ топ
Ток күші деген немене! Зарядтарды сүймейді?
Білесің бе, балалар, Ал осының құпиясын
Тек әсерін білсеңіз Бұл көпшілік білмейді.
Білімділер бағалар. Бас қатырып физиктер
Ток күшімен кернеуді Еңбектеніп терлейді
Айтшы немен өлшейді? Ампер, Вольт, Омдардың
Бөгде күштер неліктен Мұралары өлмейді
ІV.Физикалық формулалар мен ережелерді еске сақтауын пысықтау мақсатында ойлан тап ойыны ұсынылады.Мұнда жауап қайтаруға қажетті сұрақтар үлестірмелі қағаздарға жазылып таратылады.
«Ойлан тап!» ойыны. Ойлайық азырақ
Бұл сабақтың сұрағы Уақытыңды үнемдеп
Көпшілікке ұнады, Кім шығады кәнеки
Көп нүктенің орнында Жауабын мен білем деп.
Қандай шама тұрады?
1. Мына ток күшінің мәндерін ампермен өрнектеңдер:
2000 мА=… 100 мА=… 55 мА=… 3кА=
2. Электр тогы деп…
3. Тізбек бөлігі үшін Ом заңы І=…
4. Кедергінің өлшем бірлігі не?
5. Ток күшінің өлшейтін құрал…
6. Келесі кедергілердің мәнін оммен өрнектеңдер:
100мОм=… 0,7 кОм=… 20МОм=…
7. Тізбектегі ток күшін анықтайды…
8. Ток күшінің формуласы: І=…
9. Өткізгіштің көлденең қимасы арқылы 1 с ішінде өтетін электр заряды…
10. Кернеулік өлшейтін құрал не деп аталады…?
V.Шапшаңдық сайысы мұнда екі топқа да жеңілдіктері бірдей есептер беріліп, уақыты есептелінеді.
Жібермейміз есе біз
Ғалым болып өсеміз.
Көзді ашып жұмғанша
Есепті де шешеміз
1.Электр желісіндегі кернеу 220 В, ал шам спиральының кедергісі 440 Ом.Электр шамындағы ток күшін есептеңдер.
2.Электр плитканың спиралындағы ток күші 5 А, спираль кедергісі 44 Ом.Спиральға түскен кернеуді табыңдар.
3.Тізбек бөлігінің ұштарындағы кернеу 4,5 В, тізбектегі ток күші 0,3 А.Тізбек бөлігінің кедергісін есептеп шығарыңдар.
4.Кернеуі 120 В сетьке электр шайнек және үстелге қойылатын шам қосылған.Шайнек спиралының кедергісі 22 Ом, шам қылының кедергісі 240 Ом.Әрбір прибордағы ток күші неге тең.
5.Кедергісі 240 Ом электр шамы ток күші 0,5 А болғанда барынша қыза жанады.Шам қысқыштарындағы кернеу қандай?
6.150 В кернеуге арналған вольтметр арқылы өтетін ток күші 0,01 амперьден артпайтын болу үшін, ол вольтметрдің кедергісі қандай болу керек?
VІ.Тірек карточкаларының көмегімен есептер шығару.
1. Бір гальвани элементінен және әрқайсысын өз алдына жеке қосуға болатын екі қоңыраудан құрылған тізбектің схемасын сызып көрсетіңдер.
2. Суретте берілген сызбаларда жіберілген қателерді табыңдар.
3. Элементті қоңырауды және екі түймешені қосу схемасын ойлап табыңдар, сонда түймешелерді әр түрлі екі жерден қоңырау соғуға боларлықтай етіп орналастырыңдар
4. Амперметрді тізбекке 1-ші суреттегіше қосқанда тоқ күші 0,5 А болған. Ал сол тізбекке амперметрді 2-ші суреттегіше қосқанда оның көрсетулері қандай болады?
VІІ.Жауабын таңдап алуға тапсырмалар.
1.Қыздырғыш элементтерінің спиралы жасалған металдың қандай қасиеттері болуға тиіс?
А.Кедергісі көп; Ә.Ыстыққа төзімді; Б.Кедергісі аз; В.Ыстыққа төзімсіз.
2.Тұрғын үйлерде өткізгіштің қандай қосылыстары қолданылады?
А.Тармақталған ; Ә.Тізбектей; Б.Паралель.
3.Электрлік шаманы қайсысы тізбекте қосылған өткізгіштердің барлығы үшін бірдей болады?
А.Кернеу; Ә.Ток; Б.Кедергі.
4.Электр өрісінің болатындығын зерттеген ғалымдар кім?
А.Резерфорт; Б.Вольт; В.Фарадей; Г.Максвелл.
5.Электр тізбектері қандай бөліктерден құралады.
А.Өткізгіштер; Б.Тұйықтағыш құрылғылар; В.Электр энергиясын қабылдағыштар; Г.Ажыратқыштар.
6.Электр энергияын өлшейтін құрал?
А.Реостат; Ә.Амперметр; Б.Есептегіш (счетчик).
7.Өткізгіштерді паралель қосқанда қай шама бірдей болады?
А.Заряд; Ә.Кернеу; Б.Ток күші; Б.Кедергі.
8.Ток күшінің өлшем бірлігіне не алынған?
А.В; Ә.Кл; Б.А; В.Ом
VІІІ.Қорытынды.1.
2.Оқушыларды бағалау.
скачать dle 12.1Ф2) — Что это за формула Ф(фи)
У жидкости есть плотность
m=0.5 кг
а) ро=m*v=0.5*10=5 кг*м/с
б) р=0,5*20=10 кг*м/с
в) Δр=р-ро=10-5=5 кг*м/с
===============
Сегодня задан вопрос о силе трения. Сила трения бывает 3х видов это трение покоя, качания и скольжения
Говоря о силе трения мы воспринимаем это как должное и не обращаем внимание что оно является важным оспектом нашей жизни. Трение покоя — возникает при когда тело под действием силы пытаются сдвинуть но не получается например стол и ребёнок он пытаясь сдвинуть стол не сможет т.к приложенная сила будет мала и именно эта сила удерживает стол на месте. Трение скольжения — при скольжении одного тела о поверхность другого помогает на в перемещении тел в пространстве. Трение качения — если тело катиться также помогает при перемещении например машина едет при помощи трения т.к поверхность дороги шираховатая и поверхность шин тоже микро выступы как бы ципляются друг за друга и не дают машине съехать с дороги
Вывод
Без трения нечто на земле не сможет жить начиная с растений заканчивая Людьми оно помогает нам еже секундно если трения не будет мы будет обречены на вымирание т.к будет невозможно даже простое передвижение по поверхности земли
Ответ:
T=4 cек
Объяснение:
Все на картинке. Смотрите.
Дано A =36 Дж S=4,8 м m=3 кг a-?
1 найдем силу из формулы A = F*S
F=A/S=36/4,8 =7,5 Н
2 найдем ускорение a =F/m=7,5/3=2,5 м/с2
Рашми Куши — Представитель службы поддержки клиентов — ALTURIST CODING LIMITED
Часто задаваемые вопросы об отеле Рашми Куши
В какой компании работает Рашми Куши?
Рашми Куши работает в ALTURIST CODING LIMITED.
Какова роль Рашми Куши в ALTURIST CODING LIMITED?
Рашми Куши в ALTURIST CODING LIMITED является Представитель службы поддержки клиентов.
Какой адрес электронной почты у Рашми Куши?
Электронный адрес Рашми Куши: rxxx @ Нет.
Какой у Рашми Куши рабочий адрес электронной почты?
Рабочий адрес электронной почты Рашми Куши: rxxx @ Нет.
Какой мобильный номер у Рашми Куши?
Мобильный номер Рашми Куши: (XXXX) XXX-XXXX.
Где сейчас живет Рашми Куши?
Рашми Куши в настоящее время живет в Карнатака.
В какой отрасли работает Рашми Куши?
Работы Рашми Куши в Индустрия информационных услуг.
Сидита Куши — Департамент политологии
Сидита получила степень доктора политических наук в Северо-Восточном университете в 2018 году по специальности международные отношения, политическая экономия и количественные методы.Ее региональные специализации — Восточная Европа и Балканы. Она также имеет прочную основу в экономической теории. Находясь в Северо-Восточном регионе, Сидита преподавала различные курсы, в том числе «Количественные методы (статистика)» и «Введение в международные отношения». Она работала ассистентом преподавателя и со-лектором по сравнительной политике, глобализации и международным отношениям и международным отношениям.
Область научных интересов
Исследовательские интересы Сидиты в первую очередь связаны с динамикой международной политической экономии (IPE), поскольку они влияют на постконфликтное восстановление и безопасность в этнически раздробленных регионах.В диссертации Сидиты, озаглавленной Спасение наших западных соседей: региональные интересы, институты и восприятие гуманитарных военных интервенций , исследуются причинно-следственные связи и избирательность гуманитарных военных интервенций с помощью статистического моделирования и анализа конкретных примеров, что уже дает новый набор данных по всем постам. -1987 г. внутригосударственные конфликты и сторонние военные ответы. Более того, Сидита исследует роль экономических структур, таких как режимы социального обеспечения, на гендерное неравенство как в развитых, так и в развивающихся странах.В качестве второстепенного внимания Сидита также интересует взаимосвязь между политикой, технологиями и научными инновациями.
Сидита часто участвует в работе Atlantic Community , открытого аналитического центра по трансатлантическим отношениям. Помимо академических публикаций, Сидита регулярно публикуется в государственных СМИ и аналитических изданиях, таких как Washington Post , openDemocracy, E-International Relations, Aspen Institute, New Eastern Europe и TransConflict .
Предыдущие работы
В недавнем прошлом Сидита рада работать в Департаменте труда штата Нью-Йорк, исследуя рынок труда и экономические тенденции и инструктируя клиентов по новой политике. Она также работала в отделе Poli / Econ посольства США в Тиране, где она провела обширное исследование внутренней политики Албании и отношений между США и Балканами, и в качестве стажера-исследователя у конгрессмена Луизы М. Слотер.
Совсем недавно, в знак признания ее академической педагогики, Сидита была номинирована и выбрана лауреатом Премии за выдающиеся педагогические достижения Колледжа социальных и гуманитарных наук (CSSH).Сидита имеет более 5 лет опыта преподавания на университетском уровне.
Биография
Сидита, родившаяся и выросшая в Албании, в юном возрасте вместе с семьей эмигрировала в США. Она получила степень бакалавра экономики и международных исследований в колледже Св. Иоанна Фишера. Все это время она основала и возглавила экономический клуб и поддерживала многочисленные академические стипендии. Она закончила Summa Cum Laude, получив звание «Выдающийся ученый» и получив высшие ведомственные награды.Сидита продолжила учебу в качестве магистра политологии и экономики в Северо-Восточном университете, где получила стипендию и стипендию.
Помимо академических занятий, Сидита любит проводить время с семьей и знакомиться с новыми странами и культурами. Она также любит классическую литературу ( «Граф Монте-Кристо» — ее любимая книга), смотрит как классические, так и современные фильмы, а также посещает новые кофейни, книжные магазины и музеи.
Рецензируемые публикации
Сидита Куши и Ян Макманус.«Гендерные издержки жесткой экономии: влияние Великой рецессии и государственной политики на занятость в странах ОЭСР», International Labor Review (2017). DOI: 10.1111 / ilr.12059.
Эшна Бадруззаман, Майкл Коэн и Сидита Куши. «Противоречивые имиджевые образы равенства, национализма и религии в дебатах по поводу платков в Турции: подход смешанных методов», Mediterranean Quarterly (готовится к печати).
Сидита Куши и Ян Макманус. «Гендер, кризис и государство всеобщего благосостояния: результаты женского рынка труда в странах ОЭСР», Comparative European Politics (2016).DOI: 10.1057 / cep.2016.21.
Сидита Куши. «Борьба с общей угрозой безопасности с помощью единых нарративов: политизированный терроризм на Западных Балканах», Global Outlook (2016), 1 (1), 135–144.
Майкл Беккер, Мэтью Коэн, Сидита Куши и Ян Макманус. «Возрождение Российской империи: вмешательство Крыма через призму неоклассического реализма», European Security (2016), 25 (1), 112-133. DOI: 10.1080 / 09662839.2015.1084290.
Сидита Куши.«Нарушение научных стереотипов: изучение влияния партийной политики на федеральное финансирование НИОКР», Журнал научной политики и управления (август 2015 г.), 7 (1).
Главы книги
Сидита Куши и Ян Макманус. «Социальная политика не всегда одинаково помогает мужчинам и женщинам. Какие из них работают лучше всего? » в Current Debates in Comparative Politics , под редакцией Диковика и Иствуда (2 nd ed). Oxford University Press (ожидается в декабре 2017 г.).
Другие избранные публикации
Сидита Куши. «Долгий путь для женщин в Косово», New Eastern Europe (май-август 2017 г.), 27 (3-4), 38-47.
Сидита Куши и Ян Макманус. «Социальная политика не всегда одинаково помогает мужчинам и женщинам. Какие из них работают лучше всего? » Monkey Cage в Washington Post (10 января 2017 г.).
Сидита Куши. «Повесть о двух странах: материнство в Албании и США». Балканист , март 2016 г.
Сидита Куши. « Древняя ненависть заставила меня это сделать?» New Eastern Europe , февраль 2016 г.
Сидита Куши. «Ромские женщины на Балканах: борьба с межсекторальным притеснением», openDemocracy , январь 2016 г.). [Переиздано на итальянском языке: «Essere donne, essere rom», Frontiere News , 3 июля 2016 г.].
Сидита Куши. «Символ Митровицы: примирение среди неизбежности, истории и насилия в Косово», openDemocracy , ноябрь 2015 г.
Сидита Куши. «Борьба с общей угрозой: терроризм как угроза безопасности и социальная угроза на Западных Балканах и за их пределами», Программа политики института Аспена , сентябрь 2015 г.
Сидита Куши и Одета Куши. «Албанцы и греческий кризис: обзор экономических и социальных проблем», Balkanist , июль 2015 г.
Сидита Куши. «Гендерное наследие коммунистической Албании», openDemocracy , июль 2015 г. [Перевод в ведущей албанской газете «Trashëgimia Gjinore e Shqipërisë Komuniste — Paradoks i Përparimit», Koha Ditore , 1 августа 2015 г., стр.22].
Сидита Куши. «Женщины Косово: мираж свободы и равенства», openDemocracy , июль 2015 г. [Переиздано в TransConflict , июль 2015 г.].
Сидита Куши. «Балканизация войны с террором», E-International Relations (E-IR) , , март 2015 г.
Сидита Куши и Одета Куши. «Семь лет пустого суверенитета Косово», New Eastern Europe , февраль 2015 г.
Сидита Куши. «Реальность выборов в Греции: палка о двух концах», Balkanist , , январь 2015 г.
Сидита Куши и Одета Куши. «Паранойя по поводу возвращения Великой Албании», New Eastern Europe , январь 2015 г.
Сидита Куши. « Древнее недовольство между сербами и албанцами: почему реальные и вымышленные истории имеют значение сегодня», TransConflict , ноябрь 2014 г.
Сидита Куши. «Иран: следующий большой трансатлантический кризис», Atlantic Community , июль 2013 г.
Сидита Куши. «Разделение бремени НАТО в 21 веке: разделение труда и глобальные миссии», Атлантическое сообщество , июнь 2013 г. .
Сидита Куши. «Трансатлантический альянс: вызовы поляризации идентичности и политика власти», Atlantic Community , май 2013 г.
Презентации на конференциях
« Двойное влияние коррупции на политический и экономический прогресс в посткоммунистической Восточной Европе», январь 2017 г. Представлено в Ассоциации южной политической науки, Новый Орлеан, Луизиана.
«Противоречивые нарративы о равенстве, национализме и религии: прогрессирование обрамления имиджа в дебатах по поводу платков в Турции», июль 2016 г.Представлено в Международной ассоциации политологии, Познань, PL.
«Борьба с общей угрозой: терроризм как угроза безопасности и социальная угроза на Западных Балканах и за их пределами», сентябрь 2015 г. Представлено в Институте Аспена, Будва, Мэн.
« Создание современных гуманитарных вмешательств: взаимодействие интересов и норм в условиях кризиса в Косово», апрель 2015 г. Представлено в Ассоциации политологии Среднего Запада, Чикаго, Иллинойс.
«Возрождение Российской империи: рационалистическая модель государственного вмешательства», ноябрь 2014 г.Представлено в Северо-восточной ассоциации политических наук, Бостон, Массачусетс, вместе с Майклом Беккером, Мэтью Коэном и Яном Макманусом.
«Влияние акцизного налога на сигареты на уровень курения и расходы на здравоохранение в штате», январь 2014 г. Представлено в Ассоциации южной политической науки, Новый Орлеан, Луизиана.
«Различные взгляды на кризис в Косово через призму реалистичности», ноябрь 2013 г. Представлено в Северо-восточной ассоциации политической науки, Филадельфия, Пенсильвания.
Полученные степени и институты
Бакалавр экономики и международных исследований, Санкт-Петербург.Колледж Джона Фишера
Магистр политологии и междисциплинарной экономики, Северо-Восточный университет
Кандидат политических наук, Северо-Восточный университет
Область научных интересов
Международная политическая экономия; Экономическое развитие в Восточной Европе; Гуманитарное военное вмешательство; Балканы; Финансовый кризис и гендер
«Когда я слышал, как говорит Джон Льюис»: Лианна Куши
«Когда я слышал, как говорит Джон Льюис»: Лианна Куши
Лианна Куши — исполнительный директор E for All Lowell-Lawrence, некоммерческой организации, основанной в 2013 году, которая ускоряет экономическое и социальное воздействие за счет инклюзивного предпринимательства. Она живет со своей семьей в Лоуэлле.
Джон Льюис (веб-фото любезно предоставлено Общественным радиовещанием Джорджии)
Когда я услышал, как говорит Джон Льюис
, автор — Лианна Куши
В его честь наша работа продолжается.
В эти дни (и ночи) я, как и многие другие, размышляю о том, где мы находимся, как о стране, как о сообществе, а теперь и о невероятном наследии Джона Льюиса. Я чувствую огромную благодарность за то, что, несмотря на то, что он ушел, ему все же удалось оставить нас с призывом к действию в недавней статье «Вместе, вы можете искупить душу нашей нации» в New York Times , которую он просил быть опубликован после его кончины.Я прочитал его более десятка раз за последнюю неделю, и эта часть продолжает звенеть у меня в ушах,
Демократия — это не государство. Это действие, и каждое поколение должно внести свой вклад, чтобы помочь построить то, что мы называем Возлюбленным Сообществом, нацию и мировое сообщество, живущие в мире с самим собой.
Обычные люди с незаурядным видением могут спасти душу Америки, попав в то, что я называю хорошими неприятностями, необходимыми неприятностями. Голосование и участие в демократическом процессе имеют ключевое значение.Голосование — самый мощный агент ненасильственных перемен в демократическом обществе. Вы должны использовать его, потому что это не гарантируется. Вы можете потерять это. — Джон Льюис, 30 июля 2020 г.,
Почти 12 лет назад мне посчастливилось услышать выступление Джона Льюиса в относительно интимной обстановке. Я работал помощником персонала в Центре международных отношений Уэтерхеда при Гарвардском университете. Всякий раз, когда известные люди приходили в кампус, чтобы выступить, у сотрудников была возможность участвовать в «лотерее», чтобы выиграть билет, а затем я впервые выиграл билет, чтобы пойти послушать Джона Льюиса в Гарвардской школе Кеннеди, выпускник школа государственной политики.
Для тех, кто меня хорошо знает, я помешан на эре гражданских прав. В детстве я рос в нескольких городах Новой Англии, в основном в белых общинах, и часто был самым этническим и ярким учеником в классе. Затем, когда мне было 15 лет, моя семья переехала в Северную Каролину. Я ходил в государственную среднюю школу, которая была отменена в 1970 году. С тех пор в этом среднем городе прошло менее 30 лет, и для меня, многонационального «янки» с севера, это был мой первый раз в жизни. школа, в которой чернокожих учеников почти столько же, сколько белых.В младших классах у меня был учитель истории, который посвятил две недели движению за гражданские права, давая каждому из нас задание, в которое нужно глубоко погрузиться. Я исследовал «Бирмингемскую кампанию» и был поражен, узнав, на что способны обычные люди. Когда у меня вспыхнуло любопытство, в колледже я прошел все курсы истории и изучения чернокожих, какие только мог, и нашел невероятное вдохновение и мотивацию, изучая эти американские истории.
Это все, чтобы объяснить, что было бы преуменьшением сказать, что я был взволнован, услышав выступление Джона Льюиса.Это было 20 ноября 2008 года, всего через 16 дней после избрания Барака Обамы. Комната, спроектированная как амфитеатр, была забита в основном аспирантами Гарварда Кеннеди, преподавателями и, по крайней мере, одним энергичным помощником персонала со всего кампуса. Я помню, как было странно смотреть на него, гиганта за гражданские права, свысока, а не на него снизу вверх, если бы он стоял на традиционной сцене. Сейчас, оглядываясь назад, я понимаю, что дизайн был не случайным, он основан на принципах демократии. Взглянув на нас, он начал: «Я знаю, что должен читать лекцию, но я думаю, что то, что я скажу сегодня вечером, будет больше похоже на свидетельство.«Он взял нас в путешествие своей жизни, он рассказал о несправедливостях, с которыми он столкнулся, о сообществе, которое он и многие другие построили, и о силе ненасильственной революции, которая в конечном итоге привела к избранию Барака Обамы. В 24 года я был в полном восторге. Одно дело читать книги и смотреть документальные фильмы о движении за гражданские права, другое дело — услышать из первых рук рассказ о том, кто его пережил.
В ту ночь у меня остались две вещи. Во-первых, люди боролись, люди страдали, а некоторые люди погибли, чтобы дать своим согражданам-американцам возможность голосовать не только на Юге, но и по всей нашей великой стране.Во-вторых, как и в тот вечер, когда он ушел, он знал, что еще многое предстоит сделать, и призвал каждого из нас в этой комнате продолжить работу.
«Каждый из нас должен взять на себя ответственность передать это, что мы были благословлены, что более чем вероятно, что мы благословлены возможностью здесь получить образование, узнать как можно больше. Мы должны вернуться и привести с собой других. Мы все должны найти способ улучшить жизнь всех граждан, живущих на этом маленьком участке недвижимости, который мы называем Америкой.”
Вот и прошло более десяти лет, и ясно: как никогда раньше, есть над чем поработать. Мы все несем ответственность за продвижение его видения «Любимого сообщества». Это одна из причин, по которой в 2017 году я решила, что на седьмом месяце беременности моей первой дочерью Эллой, выступить истцом в иске о правах голоса против города Лоуэлл. Именно Закон об избирательных правах 1965 года (федеральный закон, который был принят после того, как Джон Льюис и другие были избиты на мосту Эдмунда Петтуса в Сельме, штат Алабама, в ныне печально известное «Кровавое воскресенье»), позволил нам бросить вызов городу и победить.
Эта история и наш сегодняшний день здесь, в Лоуэлле, связаны множеством других способов. Из хлопка, собранного порабощенными руками черных на Юге, а затем сотканного руками янки и женщин-иммигранток здесь, в Лоуэлле, это наша коллективная история, наша американская история и наша история Лоуэлла. Это история о простых людях, преодолевших невероятные трудности, о простых людях, роющих каналы, о простых людях, работающих на фабриках, о простых людях, создающих сообщества, и о простых людях, выступающих так, чтобы их услышали.Сегодня наш город — одно из самых разнообразных сообществ в Массачусетсе, и этим летом тысячи обычных людей выступают и собираются вместе, чтобы гарантировать, что все наши голоса Лоуэлла будут услышаны. Давайте почтим невероятное историческое наследие Джона Льюиса и построим «Любимое сообщество», которое будет отражать моих детей и всех детей Лоуэлла.
Шрея Анчан возвращается на ТВ с Анбудан Куши; Сидху Сид отсылает свои наилучшие пожелания
Актриса Шрейя Анчан, известная в Тируманаме, снова в действии.Она вернулась на ТВ с шоу Anbudan Kushi, и актриса поделилась хорошими новостями со своими поклонниками в Instagram.Шрея Анчан будет играть роль Куши, которую ранее исполняла Решма Венкатеш. Эпизоды с участием Шреи в роли Куши уже выходят в эфир с 5 апреля (вчера).
Не разглашая подробностей, Решма Венкатеш сделала объявление о своем уходе из шоу Anbudan Kushi пару дней назад.
Шрейя Анчан поделился несколькими рабочими кадрами и написал: «Каждая маленькая мечта начинается с перемен..
Как сказано, что хорошие дела требуют времени, и вот мое новое путешествие с этим изменением ..
С безмерным удовольствием и счастьем вступив в этот чудесный проект в роли «Куши».
«Анбудан Куши» ..
Приняв великое испытание попасть в хорошо зарекомендовавший себя проект и сменив хорошо известную роль, #Kushi начали это путешествие .. !!
Надеюсь, вам всем это понравится .. !!
Большое спасибо за вашу любовь и поддержку все эти дни..
Ожидаю того же и от этого нового путешествия .. !!
Спасибо за эту возможность
#anbudankushi #kushi (sic) »
Красавчик Шрейи Анчан Сидху Сид пожелал ей послания: «@shreyaanchan_official Поздравляю с новым путешествием, любовь моя.
Я знаю, ты будешь качать это, как всегда.
Мои наилучшие пожелания (так в оригинале) »
Кроме того, к актрисе поступают пожелания от фанатов и знаменитостей, таких как Накшатра Нагеш, Мани К.Л. и других.
Помимо Шреи (как Куши), в Анбудан Куши представлены Праджин Падманабхан (как Анбу), Аарти Рамкумар (как Майя), Сунитха (как Сельви), Мира Кришна (как Мадхури Сингх Лал), Мани К.Л. (как Абу), Суреш Кришнамурти. (как Адитья Лал), Арумуга Вел (как Данасекар) и другие.
До Анбудан Куши Шрейя покорила сердца публики своими выступлениями в шоу «Тируманам» (в роли Джанани Сантоша) и Нандини (в роли Гаятри).
Юлия А.Кушигиан · Коннектикутский колледж
Юлия Кушигиан на своих курсах применяет гуманитарные науки. Она призывает своих учеников к строгому и междисциплинарному развитию критических навыков и индивидуального самовыражения. От ее авторства компьютерного курса истории латиноамериканского искусства до эпизодов высшего уровня в мифах, фольклоре и легендах, методологии иностранного языка и освоении второго языка, а также постколониальных повествованиях о достижении совершеннолетия, она способствует исследованию сложностей постмодернистская жизнь.
Путем анализа проблем, касающихся социальной справедливости, экологической справедливости и «Другого», ее подход заключается в намеренном объединении аналитических навыков решения проблем с прочной и гибкой традицией гуманитарных наук.
Выборка ее курсов:
- Испанский ориентализм: Восток и Запад в языке, желании и власти
- Экологическая справедливость в Латинской Америке
- Растут в Латинской Америке
- Флорес-дель-Вулкан : Имперский дискурс, экофеминизм и сопротивление в Америке
Кушигиан была в творческом отпуске с 2013 по 2014 год, в течение которого она работала над завершением двух рукописей: «Преодоление интеллектуального самодовольства: переосмысление ориентализма, латиноамериканского и самоориентализма», исследование длиной в книгу, в котором конкурсы получили представление о Востоке. Западная политическая, социальная и литературная активность, а также «Crónicas orientalistas y autorrealizadas: Entrevistas con Borges, Fuentes, Goytisolo, Poniatowska, Sarduy, y Vargas Llosa» — уникальное собрание интервью, которое информирует о дискурсах об ориентализме и литературной самореализации.
Недавно приглашенные доклады на конференцию включают:
«Перемещение города: литературные экофеминистские следы урбанизации бедности», LASA, Чикаго, 2014 г.
«Sor Juana entre dos orillas: El Primero sueño de las Mil y una noches», IILI, Мексика, 2014.
Выборка из ее последних публикаций:
«Пересечение границ ориенталистов: транскультуризация, сопротивление и самоориентализм в« Охоте на обезьян »Кристины Гарсиа после Эдварда Саида» в Magriberia № 6/7 — 2013 (особенный), стр.263-272.
« El gesticulador de Usigli y Gringo viejo de Fuentes: la манипуляция по линии и эль mito mexicanos en función de una realidad imaginada», Джулия А. Кушигиан, Ханна Хафкесбринк, профессор латиноамериканских исследований, Morgane Amat ’14 Рональд Дж. Артика ’13, Тристан Коул ’13, Карли Кроуз ’15, Azul Tellez ’15, в Teatro Revista de Estudios Culturales, otoño 2012.
Профессор Кушигиан занимал следующие руководящие и служебные должности в колледже Коннектикута:
- Член CAPT (Комитет по назначениям, продвижению по службе и срокам) 2011-2013 гг.
- Председатель, Руководящий комитет факультета и Конференционный комитет (FSCC) 2010-2011
- Заведующий кафедрой латиноамериканских исследований 1993-1995, 1998 (весна), 1998-1999, 2002-2005, 2014-2017
- Председатель фракции иностранных языков, 2002-2003 гг.
- Кафедра гендерных и женских исследований, 2009–2010 годы
- Заместитель директора, Holleran Center for Community Action and Public Policy, 2001-2002
- Директор Центра международных исследований и гуманитарных наук имени Тура Каммингса, 1995–1999 годы
Посетите веб-сайт отдела испаноязычных исследований.
Специальность по латиноамериканским исследованиям.
Специальность по латиноамериканским исследованиям.
«В традиционном прочтении романа о росте и развитии — или Bildungsroman — белый мужчина из среднего класса выступает в качестве главного героя. Смелое междисциплинарное исследование Кушигиана предлагает новые подходы к Bildungsroman и умело демонстрирует, что его дизайн является правильным. Кусигиан (колледж Коннектикута), расширяя определение за пределы ограничений, налагаемых традиционной формой, выносит на обсуждение опыт женщин, маргинализированных и обездоленных.Ее анализ подчеркивают две предпосылки: индивидуальная идентичность часто кажется проблематичной и неразрывно связана с национальной и культурной идентичностью, и что путь к самопознанию ведет к взаимодействию с Другим. Таким образом, роман о самореализации и актуализации становится своего рода путешествием героя, отмеченным исследованием гендерных ролей и социально-экономических различий. Кушигиан исследует мириады культурных компонентов, присутствующих как в канонических, так и в менее изученных текстах, и использует четыре основные стратегии чтения: стандартный взгляд на Bildungsroman как на обряд перехода, новые модели целостности или самоактуализации, новое определение концепции героического и двусмысленность и гибридизация идентичности через пародию и стилизацию.Это крупное исследование, включающее обширную документацию и библиографию, изменит взгляд ученых на роман о взрослении «. — Выбор
«Возможно, вам будет интересно узнать, что я в настоящее время прохожу стажировку в Ассоциации марокканских иммигрантов и рабочих в Испании. У меня есть возможность провести исследование по интеграции марокканской женщины-иммигранта в общество Севильи, так что все, что я Узнал от вас об ориентализме и восприятии Востока / Запада, мне пригодится, когда я провожу свои исследования! » — Erin Holstein ’09, зачислена на магистерскую программу по правам человека Лондонской школы экономики, начало осени 2011 года.
«Я просто хотел сказать спасибо за все в этом семестре. Я был в Гватемале с медицинской миссией уже несколько дней, и мне удалось очень хорошо общаться с людьми здесь. Просто подумал, что я скажу вам, насколько применим испанский 103 в реальных тренировках ». Gracias, Adem Abrham, 20.05.12, Spa 103: История латиноамериканского искусства.
Aurora Health — Джонатан К. Куши, доктор медицины — ревматология
В СЛУЧАЕ ЧРЕЗВЫЧАЙНОЙ СИТУАЦИИ, ПОЖАЛУЙСТА, НЕМЕДЛЕННО ПОЗВОНИТЕ 911.
Узнайте больше об этом провайдере и запишитесь на прием онлайн.Прежде чем запрашивать встречу с любым выбранным вами поставщиком, подтвердите в своей страховой компании, что этот врач входит в вашу страховую сеть.
Информация, указанная в столбце «клинические интересы», предоставлена врачами. Он предоставляется вам только в информационных целях, и ни Aurora Health Care, ни медицинское учреждение Aurora Health Care не проводили независимую проверку этой информации. Если вы хотите подтвердить информацию, содержащуюся в этом документе, или если у вас есть какие-либо другие вопросы о конкретном терапевте, пожалуйста, свяжитесь с его офисом.
Если не указано иное, врачи являются независимыми практикующими врачами, которые не являются сотрудниками или агентами Aurora Health Care или учреждения Aurora, где оказывается медицинская помощь. Ни Aurora Health Care, ни медицинское учреждение Aurora Health Care не несут ответственности за предоставленную медицинскую помощь или решения, принятые этими независимыми врачами.
Информация, указанная в столбце «клинические интересы», предоставлена врачами. Он предоставлен вам только в информационных целях, и ни медицинский центр Aurora BayCare, ни учреждение Aurora BayCare не проверили эту информацию независимо.Если вы хотите подтвердить информацию, содержащуюся в этом документе, или если у вас есть какие-либо другие вопросы о конкретном терапевте, пожалуйста, свяжитесь с его офисом.
Если не указано иное, врачи являются независимыми практикующими врачами, которые не являются сотрудниками или агентами медицинского центра Aurora BayCare или учреждения Aurora BayCare, где оказывается медицинская помощь. Ни медицинский центр Aurora BayCare, ни учреждение Aurora BayCare не несут ответственности за предоставленную медицинскую помощь или решения, принятые этими независимыми врачами.
Обо мне — Доктор Сидита Куши
Здравствуйте и добро пожаловать!
Я доцент кафедры политологии в Бриджуотерском государственном университете, где читаю курсы по международным отношениям, внешней политике США, количественным методам и сравнительной политике.
Я изучаю движущие силы и результаты международного военного вмешательства, особенно вызванного насильственными внутригосударственными конфликтами. Я также изучаю влияние экономических кризисов на государства, системы социального обеспечения и национальную демографию.Мои региональные интересы связаны с Восточной Европой, Западными Балканами и трансатлантической сферой.
Я получил докторскую степень в Северо-Восточном университете по специальности «Международные отношения, сравнительная политика и количественные методы».
Проект военного вмешательства (MIP) и Книга по внешней политике США
Я работал директором по исследованиям Проекта военного вмешательства (MIP) в Центре стратегических исследований школы Флетчера при университете Тафтса.В этом качестве я возглавлял группу исследователей и отвечал за разработку, реализацию и отчетность по флагманскому проекту Центра. MIP предлагает исчерпывающий набор данных и соответствующие описания случаев всех военных интервенций США с 1776 года, включая более 200 переменных, касающихся политических, экономических результатов, а также результатов в области безопасности, затрат и движущих сил интервенции. Помимо управления исследовательской группой MIP, а также сбора и анализа данных, я возглавлял инициативы по написанию грантов для Центра, а также планировал и участвовал в выступлениях, чтобы представить MIP академическому и политическому сообществу.Я продолжаю участвовать в исследовательской деятельности Центра в качестве внештатного научного сотрудника.
Моя книга в соавторстве, основанная на Проекте военного вмешательства (MIP), предварительно названа Потерянная Америка: Деволюция внешней политики США в настоящее время находится по контракту с Oxford University Press.
Книга по гуманитарным военным вмешательствам
При поддержке стипендии EUSA Haas Fund моя первая книга От Косово до Дарфура: почему военный гуманитарный подход способствует Западу , находится на рассмотрении в ведущей университетской прессе.Книга предлагает первый с момента окончания холодной войны анализ гуманитарных военных интервенций с учетом региональных особенностей. Он спрашивает, почему некоторые жестокие кризисы с большей вероятностью вызовут гуманитарное военное вмешательство, чем другие? Хотя в литературе основное внимание уделяется национальным интересам или гуманитарным нормам как предикторам гуманитарного военного вмешательства, я утверждаю, что предвзятые региональные институты, подпитываемые восприятием элитой жестокого внутригосударственного конфликта, определяют модели гуманитарного военного вмешательства, делая интервенции географически и культурно ближе к Запад наиболее вероятен и наиболее интенсивен.В дополнение к созданию оригинального набора данных по внутригосударственному конфликту и вмешательству третьих сторон, моя книга опирается на многоязычные тематические исследования по Косовскому кризису, Ливийскому кризису и Дарфуру, чтобы проследить взаимодействие между регионом, идентичностью и восприятием конфликта во время времена внутригосударственного конфликта.
В ближайшем будущем я буду включать результаты Проекта вмешательства (MIP) в свое исследование HMI, особенно в отношении использования силы США на стыке интересов, внутренних институтов и норм.
Другие исследовательские программы
Помимо исследования внутригосударственных кризисов, я также изучаю и публикую статьи о посткризисных рынках труда и учреждениях, используя четкую гендерную перспективу. Научная политика — еще один столп моей исследовательской программы, я отмечу, что модели финансирования науки и культура экспертных знаний влияют на все академические дисциплины. Это одна из причин, по которой я часто публикую в СМИ анализ текущих политических и экономических событий.
В общем, мои основные исследовательские интересы включают: 1.) моделирование международных ответов на кризисы безопасности; 2.) влияние государственных институтов и наследия на экономические кризисы; и 3.) трансатлантическая безопасность со специализацией в Восточной Европе и на Балканах.
Преподавание
И последнее (но никогда, по крайней мере), преподавание остается краеугольным камнем моей академической деятельности. Совершенно необходимо, чтобы мои исследования были полезными для моего обучения, и наоборот. Более пяти лет я разрабатывал и преподавал широкий спектр курсов в Северо-Восточном университете, включая количественные методы и международные отношения, и я продолжаю расширять свой портфель преподавателей и педагогические знания в Государственном университете Бриджуотер, где я преподавал полностью онлайн-курсы на осень. Семестры 2020 года и весна 2021 года.
Если какая-либо из вышеперечисленных тем вызвала ваш интерес, я рекомендую вам изучить этот сайт, чтобы найти коллекцию моих публикаций, аналитических отчетов, статей и учебных материалов.